Information

Populate the side area with widgets, images, and more. Easily add social icons linking to your social media pages and make sure that they are always just one click away.

Usługi pogrzebowe

usługi pogrzebowe

Zakład Pogrzebowy „PAWLAK” prowadzi kompleksową obsługę pogrzebową. Od wielu lat, na mocy przetargu ogłaszanego przez ostrzeszowski szpital, firma jest odpowiedzialna za ubieranie osób zmarłych w szpitalu i wydawanie ich ciał rodzinom. Ponadto od grudnia 2014 roku Zakład Pogrzebowy „PAWLAK” jest administratorem kaplicy cmentarnej należącej do Parafii Chrystusa Króla.

Zdajemy sobie sprawę, że dla pogrążonej w bólu rodziny śmierć bliskiego jest ogromnym obciążeniem emocjonalnym, dlatego dbamy o to, aby nasi klienci otrzymali wsparcie w każdym aspekcie: począwszy od spraw związanych z wydaniem ciała z prosektorium, ubraniem Zmarłego i przygotowaniem do pochówku, przez wynajęcie kaplicy cmentarnej, aż po kompleksową organizację ceremonii pogrzebowej. Pomagamy w załatwianiu żmudnych formalności pogrzebowych. Pozostajemy do dyspozycji całodobowo. Posiadamy dwa biura na terenie Ostrzeszowa. Dokładamy wszelkich starań, aby czas Ostatniego Pożegnania był godnie przygotowaną posługą, a wobec rodziny – chwilami wypełnionymi zrozumieniem, życzliwością i współczuciem.

Ostatnia ziemska droga powinna być tak niepowtarzalna, jak niepowtarzalne było życie ludzkie, które właśnie dobiegło końca. Czynimy wszystko, aby tak przygotować uroczystości pogrzebowe, aby – mimo powtarzalności pewnych znaków obrzędowych – były one w pewnym sensie jedyne.

Dyspozycyjność 24h na dobę 7 dni w tygodniu
Rozumiejąc, jak ciężkie do przeżycia są pierwsze chwile i dni po śmierci Bliskiej Osoby – oferujemy Państwu naszą pełną dyspozycyjność, która trwa 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jesteśmy gotowi, aby służyć Państwu zarówno w dni powszednie, jak i świąteczne. Cały personel Zakładu Pogrzebowego „Pawlak” nieustannie deklaruje względem Państwa gotowość wszelkiej możliwej pomocy.

Wyrób i sprzedaż trumien
W naszej ofercie znajduje się duży wybór trumien własnej produkcji. Powstają one z drewna litego, które podlega obróbce najpierw w naszym tartaku, a następnie w naszej stolarni. Do wykończenia naszych trumien wybieramy okucia i wybicia zaufanych firm. Dzięki temu możemy w bardzo krótkim czasie dostarczyć Państwu trumnę o unikalnych parametrach i w doskonałej jakości. Wykonujemy trumny zarówno w standardowych wymiarach, jak i na indywidualne zamówienie. Każdy egzemplarz podlega drobiazgowej kontroli tak, aby nasi Klienci mieli gwarancję otrzymania produktu najwyższej jakości.

Eksportacje ciał osób zmarłych – o każdej porze
Śmierć pojawia się niespodziewanie – również w nocy, w niedziele i święta. Dlatego o każdej porze mogą Państwo zadzwonić do nas z prośbą abyśmy przyjechali odebrać osobę zmarłą. Jesteśmy dyspozycyjni pod numerami telefonów: 062 730 08 63 oraz 691 777 682.

Ubieranie ciał osób zmarłych oraz sprzedaż odzieży funeralnej
W obliczu śmierci zawsze należy się powaga i szacunek. Każdy z naszych pracowników odnosi się zawsze z wielkim szacunkiem zarówno względem Rodziny Zmarłego, jak i jego samego. Dlatego przykładamy dużą wagę do profesjonalnego wykonania wszelkich czynności przy ciele osoby zmarłej – takich, jak tanatokosmetyka czy ubieranie. Posiadamy prosektorium wyposażone we wszystko co potrzebne, aby zapewnić profesjonalne zabezpieczenie, ubranie ciała oraz przygotowanie go do pochówku. Posiadamy również własną chłodnie umożliwiającą przechowania ciała nawet przez wiele dni. W naszej ofercie znajdą pastwo również odzież dla zmarłych.

Krajowy i międzynarodowy transport zwłok
W dzisiejszych czasach słowem – kluczem stała się mobilność. Związana jest ona dla wielu osób z częstymi zmianami miejsca zamieszkania – a czasem z pobytem za granicą. Nie wszystkie wyjazdy z Polski znajdują swój szczęśliwy finał w powrocie. Zakład Usług Pogrzebowych „Pawlak” w swojej ofercie ma zarówno krajowy, jak i międzynarodowy transport Zmarłych. Dbamy o elegancki wygląd i nowoczesne wyposażenie naszych karawanów. Nasza flota składa się z kilku autokarawanów spełniających rygorystyczne normy przewozu osób zmarłych. Pozwala nam to wykonywać transport z każdego miejsca w kraju. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, aby proces sprowadzenia trumny z ciałem zmarłego z zagranicy przebiegał jak najsprawniej, kilka lat temu zdecydowaliśmy nawiązać współpracę z najlepszymi i największymi firmami specjalizującymi się w międzynarodowym transporcie zmarłych. Pozwala to nam zaoferować Państwu krótki czas, minimum formalności i atrakcyjną cenę usługi. Dzięki naszym kontaktom jesteśmy wstanie sprowadzić ciało zmarłego z najodleglejszych i nawet tych najbardziej egzotycznych zakątków świata.

Załatwianie formalności w ZUS, KRUS, UC
Wychodząc naprzeciw potrzebom wielu osób, dla których w chwilach żałoby sprawy urzędowe stają się wyzwaniem ponad siły – dajemy możliwość skorzystania z naszego profesjonalnego wsparcia w tym zakresie. Zakład Usług Pogrzebowych „Pawlak” ma doświadczenie w sprawnym załatwianiu formalności w różnych urzędach – takich, jak ZUS, KRUS czy USC. Dużym ułatwieniem dla naszych klientów jest możliwość Rozliczenia kosztów naszych usług w ramach zasiłku pogrzebowego (z ZUS i KRUS). Obecnie zasiłek pogrzebowy wynosi 4 tys. zł. Z reguły cena naszych usług jest niższa. Wychodząc naszym klientom naprzeciw, jeszcze przed pogrzebem wypłacamy rodzinie Zmarłego różnicę z zasiłku pogrzebowego. Ułatwia to pokrycie innych wydatków bez konieczności oczekiwania na wypłatę świadczenia z ZUS czy KRUS. W takiej sytuacji nie ma już potrzeby osobistego udania się do ZUSu.

Kremacja
Zakład Usług Pogrzebowych „Pawlak” organizuje pogrzeby w formie tradycyjnej oraz kremacyjnej. Zwłaszcza ta druga forma darzona jest coraz większym zainteresowaniem Klientów. Jednocześnie wiąże się ona nadal z licznymi wątpliwościami i pytaniami, które staramy się wyjaśniać w sposób możliwie najbardziej wyczerpujący. W przypadku podjęcia decyzji o wyborze kremacji załatwiamy wszystkie formalności związane z jej organizacją. Pomagamy w doborze trumny kremacyjnej, ubrania dla Zmarłego oraz urny. Dbamy o ustalenie terminów i zebranie. Więcej informacji uzyskają Państwo w zakładce kremacja.