Information

Populate the side area with widgets, images, and more. Easily add social icons linking to your social media pages and make sure that they are always just one click away.

Kremacja

Organizacja pogrzebu z urną nieznacznie różni się od tradycyjnego. W kwestii formalnej rodzina musi wyrazić pisemną zgodę na kremację. Wówczas ciało Zmarłego jest chowane w postaci prochów. Najczęściej korzystamy z usług krematorium w Kaliszu, rzadziej we Wrocławiu. Są to jednak najbliższe krematoria, co ogranicza koszty ponoszone przez naszych klientów związane z transportem ciała Zmarłego. Przed kremacją osoba zmarła jest przez nas ubierana i przygotowywana jak do tradycyjnego pochówku. Dodatkowo w Kaliszu istnieje możliwość nabożeństwa i pożegnania się ze Zmarłym tuż przed rozpoczęciem kremacji. Jednak częściej praktykowany jest zwyczaj pożegnania ze Zmarłym w kaplicy jeszcze przed przewozem do krematorium tu na miejscu w Ostrzeszowie. Często podobnie jak w przypadku tradycyjnego pochówku organizowane są wieczorne nabożeństwa różańcowe jeszcze z ciałem Zmarłego – mówi Pan Sławomir.

Podczas kremacji najbliżsi Zmarłego nie są obecni, trwa ona od dwóch do trzech godzin. Nie ma też potrzeby, aby rodzina udawała się do krematorium, ponieważ usługi Zakładu Pogrzebowego „PAWLAK” obejmują przewóz ciała Zmarłego i odbiór urny z prochami z krematorium. Jak zapewnia Pan Sławomir, czas oczekiwania na termin kremacji w ostatnich latach znacznie się skrócił i teraz wynosi zaledwie jeden dzień. Do kremacji używane są nieco skromniejsze trumny, pozbawione wszelkich metalowych okuć i nielakierowane. Jesteśmy producentami trumien, więc w naszej ofercie posiadamy również trumny kremacyjne wykonane wyłącznie z drewna, ale w cenach coraz częściej spotykanych trumien kartonowych – zapewnia Pan Sławomir.